Laureaci Retail Business Awards 2023

Statuetkami nagradzane są firmy i menedżerowie za realnie podejmowane działania, które kreują rzeczywistą wartość dla partnerów biznesowych, dostawców, pracowników, lokalnych społeczności, konsumentów, a także gospodarki i środowiska.
Wskazując laureatów poprzez ich przykłady chcemy promować wartości, bez których niemożliwe jest budowanie zdrowego, efektywnego i zrównoważonego środowiska biznesowego, przyjaznego nie tylko dla przedsiębiorców i ich partnerów, ale także konsumentów.

 • KATEGORIA: Wizjoner handlu
  Menedżer, który rozumie obecne i przewiduje nadchodzące zmiany, a jego decyzje biznesowe współkształtują oblicze sektora i wyznaczają kierunki rozwoju branży.
  Laureat: Tomasz Blicharski, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Żabka Future
 • KATEGORIA: Osobowość handlu
  Menedżer, który odnosząc sukces rynkowy łączy skuteczne zarządzanie firmą i dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych.
  Laureaci (ex aequo): Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Zarządu, Lidl Polska; Paweł Surówka, Prezes Zarządu, Grupa Eurocash
 • KATEGORIA: Inwestor roku
  Spółka, której inwestycje mają istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, pracowników i rynek pracy, przemysł i dostawców, a także sytuację lokalnych społeczności.
  Laureat: Dino Polska
 • KATEGORIA: Architekt rynku
  Firma handlowa, która ma duży wpływ na sektor i partnerów biznesowych, a jej działania kształtują trendy rynkowe, konsumenckie, produktowe, a także panoramę rynku i jego strukturę.
  Laureat: Allegro
 • KATEGORIA: Sukces rynkowy
  Firma, która wykorzystując swój model biznesowy, potencjał menadżerski, przewagi konkurencyjne oraz sytuację na rynku potrafiła rozwijać się i zwiększać sprzedaż szybciej niż konkurenci.
  Laureat: Duży Ben
 • KATEGORIA: Lider transformacji
  Firma, która w sposób elastyczny i efektywny dostosowuje swój model biznesowy do oczekiwań konsumentów, sytuacji rynkowej i wdraża narzędzia oraz technologie, które budują jej konkurencyjność i status firmy przyszłości.
  Laureat: Carrefour Polska
 • KATEGORIA: Innowator roku
  Firma, która wprowadza na rynek nowe rozwiązania, koncepty i standardy, tworząc bardziej przyjazną rzeczywistość dla konsumentów, dostawców i pracowników.
  Laureat: Lisek.app
 • KATEGORIA: Czempion e-commerce
  Firma, która wykorzystując innowacyjne pomysły i nowe technologie, inwestując w nowe kanały i formaty handlowe jest w stanie budować rentowny model biznesowy.
  Laureat: Frisco.pl (Grupa Eurocash)
 • KATEGORIA: Najlepszy pracodawca
  Firma, która budując własną siłę i konkurencyjność jest wstanie robić to w oparciu o partnerskie relacje z pracownikami, tworząc przyjazne i równościowe środowisko sprzyjające ich rozwojowi i samorealizacji.
  Laureat: Lidl Polska
 • KATEGORIA: Lider odpowiedzialności
  Firma, która łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, środowisko naturalne, otoczenie społeczne w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.
  Laureat: Biedronka
Scroll to Top