Firechat: No Planet B! Zielona i społeczna rewolucja w FMCG podczas kongresu Retail Trends 2023

Technologia w służbie handlu i łańcucha dostaw

Technologia sama w sobie jest bezużyteczna w kontekście rozwoju biznesu. Trzeba wiedzieć, jaką ją wykorzystać. I po to właśnie na kongresie Retail Trends 2024 będziemy rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach oraz rozwoju łańcucha dostaw.

Jak nowoczesne rozwiązania zmieniają retailową rzeczywistość?

Zbliża się kolejna edycja jednej z najważniejszych konferencji dla branży retail i FMCG w Europie Środkowo-Wschodniej – Retail Trends 2024. Jest ona organizowana przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę branżowego magazynu Wiadomości Handlowe oraz portali www.wiadomoscihandlowe.pl i www.franczyzawhandlu.pl. Odbędzie się ona 18 czerwca w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Zaczniemy od roli logistyki w strategii omnichannel sieci handlowych, którą na podstawie mechanizmów własnej sieci zaprezentuje Auchan Retail Polska. Będzie też trochę o opakowaniach i zmianach technologicznych w tym zakresie – oczywiście wszystko w służbie środowisku i bezpieczeństwu, przy wsparciu digitalizacji.

Nie mogło w tym bloku tematycznym zabraknąć również wystąpień na temat optymalizacji przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz trendów związanych z automatyzacją i robotyzacją w sektorze FMCG.

Będzie również czas na debatę pt. Budowanie wartości dla firm i konsumentów w łańcuchu dostaw w czasach wysokich kosztów. W jej trakcie porozmawiamy o tym, jak kryzys kosztowy wymusił optymalizację w handlu i u dostawców, jak wykorzystuje się nowe technologie do budowania doskonałości operacyjnej oraz jak dane mogą pomóc w budowaniu konkurencyjności. Będzie też o zielonej transformacji i strategiach zakupowych sieci handlowych.

Później  w bloku pojawią się tematy związane z żywnością paczkowaną i innowacjami w łańcuchu dostaw, a podsumowaniem będzie fireside chat na temat szeroko rozumianego ograniczania strat w sklepach. Swój udział zapowiedziała już Anna Podkowińska-Tretyn, szefowa Too Good To Go Polska.

Scroll to Top