Poznaj kluczowe tematy nadchodzącego kongresu Retail Trends 2024

Prognozy dla handlu, bezpieczeństwo, strategie cenowe, marki własne, rynek pracy, konsument i technologie – to najważniejsze zagadnienia, które poruszymy na zbliżającym się wielkimi krokami kongresie Retail Trends 2024.

Jeszcze kilka miesięcy temu detaliści, hurtownicy i producenci narzekali na wysoką inflację, dzisiaj zaczynają za nią tęsknić. Ceny surowców stabilizują się, a w niektórych kategoriach nawet spadają, ale koszty prowadzenia biznesu systematyczne i szybko rosną. Przed branżą detaliczną trudny rok i jedno z największych wyzwań w historii – jak zwiększać sprzedaż wolumenową i wartościową bez podnoszenia cen, w sytuacji, gdy konsumenci ciągle boją się kupować. Na to pytanie, a także wiele innych będziemy się starali odpowiedzieć wspólnie z gośćmi kongresu.

Uczestnicy Debaty Otwierającej podczas kongresu Retail Trends 2023

W trakcie sesji otwierającej Retail Trends 2024 eksperci z agencji NielsenIQ zaprezentują prognozy dla sektora FMCG na kolejne miesiące. Pokażą też konsekwencje, jakie dla poszczególnych formatów ma wojna cenowo-promocyjna oraz jak wpływa ona na konsumentów i ich zachowania.

Jak więcej zarabiać w FMCG?

Podczas debaty „Obudzić konsumentów! Retail poprawia modele biznesowe i szuka nowych źródeł przychodów” zapytamy największych graczy detalicznych w Polsce o to jak dostosowali modele biznesowe do aktualnej, trudnej sytuacji oraz jak będą udoskonalali strategie cenowe, asortymentowe i cyfrowe. Sprawdzimy jak retailerzy chcą zwiększać sprzedaż i redukować koszty. Zapytamy ich również o prognozy na najbliższe miesiące oraz o to jak w tym czasie – ich zdaniem – zmienią się zachowania konsumentów. Wspólnie z uczestnikami dyskusji zastanowimy się także, gdzie handel detaliczny może szukać nowych możliwości zarabiania. Porozmawiamy także o bezpieczeństwie biznesu w bardzo nieprzewidywalnej i niestabilnej rzeczywistości.

Z kolejnych prezentacji uczestnicy kongresu dowiedzą się m.in., jak zmienić kryzys w wielką szansę, a dokładnie jak rozwijać strategię dla produktów marki własnej. A także jakie strategie cenowe będą najbardziej efektywne w dobie ostrej wojny cenowej między największymi graczami na rynku FMCG. Jak znaleźć swoje miejsce i wygrać tę wojnę dla siebie? Te dwa niezwykle ciekawe tematy rozwiną w trakcie wystąpień przedstawiciele firm Mintel oraz Simon-Kucher & Partners.

Wiedza o konsumencie i dane budują przewagi

W debacie pt. „Przyciągnąć i zatrzymać klientów – skuteczne strategie. Wykorzystanie technologii, danych, AI w sektorze retail” pociągniemy temat konsumenta, który wychodząc z kryzysu kosztowego, jest nieufny i nastawiony na oszczędzanie. Zastanowimy się, w jaki sposób wykorzystać dostępne narzędzia i technologie, aby zachęcić klientów do odwiedzania sklepów, jak ich zaangażować i sprawić, aby chcieli kupować więcej. Pochylimy się nad tym, w jaki sposób detaliści korzystają z danych i czy potrafią skutecznie wykorzystać formaty handlowe, w ramach których działają. Ustalimy, w jaki sposób sieci handlowe pracują nad produktywnością i efektywnością. Ocenimy czy wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w sektorze retail daje duży potencjał do zmian i czy nadszedł właściwy moment, aby z tej technologii skorzystać.

Scroll to Top