Omnichannel Retail Trends 2024

Czym jest blok Omnichannel Trends?

Blok Omnichannel Trends na Retail Trends 2024. Rynek czekają ogromne zmiany!

Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji Kongresu Retail Trends. 18 czerwca w Warszawie przedstawiciele handlu, przemysłu, usług i świata nauki, spotkają się, aby poszerzyć swoją wiedzę, nawiązać kontakty oraz opracować nowe strategie biznesowe. W trakcie jednego z siedmiu bloków tematycznych – zatytułowanego Omnichannel Trends – uczestnicy dowiedzą się tego, jak zmieniać się będą dyskonty, super- i hipermarkety oraz sklepy convenience.

Blok Omnichannel Trends na Kongresie Retail Trends 2024 to osiem prezentacji i debata ekspercka, w których wezmą udział specjaliści reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze, a także praktycy z sieci handlowych mający istotny wpływ na kształt polskiego rynku.

Kluczowym tematem poruszanym w tym bloku tematycznym, jest stan handlu detalicznego w Polsce. Będziemy rozmawiać o tym, gdzie znajduje się granica nasycenia rynku tym formatem dyskontowym, jak będą wyglądać hipermarkety przyszłości, oraz o tym, czy sklepy autonomiczne naprawdę są odpowiedzią na potrzeby konsumentów, detalistów i dostawców.

Przyjrzymy się także zmianom w obszarze sklepów convenience, i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dokąd zaprowadzi ten format, sygnalizowana przez konsumentów potrzeba wygody i bliskości? Pod lupą naszych ekspertów znajdą się również supermarkety, często określane jako doskonały format handlowy na dzisiejsze czasy – zwinny i bardzo konkurencyjny.

Nie zabraknie też tematów związanych z rozwojem rynku marek własnych, zwłaszcza w kontekście wyzwań związanych z utrzymaniem konkurencyjności w czasach rosnących kosztów.

Z kolei podczas debaty pod hasłem “Konwergencja formatów. Dokąd idą wszystkie formaty handlowe?”, nasi paneliści zastanowią się nad tym, jakie są oczekiwania klientów wobec poszczególnych kanałów sprzedaży, i kto na nie najtrafniej odpowiada? Wskażemy w jakim kierunku zmierzają poszczególne formaty, oraz na jakie przewagi i wyróżniki stawiają. Co więcej, postaramy się określić najskuteczniejsze strategie rozwoju w handlu detalicznym i hurtowym.

Scroll to Top