Czym jest blok Consumer & Shopping Trends

Retail Trends 2024. Kiedy konsument zacznie kupować? Jak będzie kupował? Czy cena już na zawsze będzie definiować zachowania zakupowe klientów sklepów?

Zarówno producenci, jak i detaliści tworzą swoje strategie, mając przed oczami konsumenta. Bloku poświęconego tematyce konsumenckiej nie mogło więc zabraknąć podczas tegorocznej edycji kongresu Retail Trends, który odbędzie się 18 czerwca br.  Jakim zagadnieniom go poświęcimy i o co zapytamy ekspertów?

Consumer & Shopping Trends to jeden z siedmiu bloków tematycznych w ramach kongresu Retail Trends 2024. Jego program stworzyliśmy tak, aby dostarczał wiedzy o aktualnych potrzebach i zachowaniach zakupowych konsumentów, ale przede wszystkim pozwalał je przewidywać, a nawet kreować.

Wystąpienie na jednej z sal tematycznych podczas kongresu Retail Trends 2023

Na tej scenie zajmiemy się ceną i strategiami cenowymi detalistów, które tak mocno kształtują zachowania klientów sklepów w ostatnich miesiącach. Temat przedstawi dr Maciej Kraus, partner Movens Capital jeden ds. strategii cenowych i pricingu.

Jednym z punktów tego programu będzie fireside chat „Pokolenie Żabki, pokolenie Biedronki”, w którym zapytamy przedstawicieli tych dwóch sieci, jak udało im się zmienić zachowania całych rzesz klientów, oraz jakie wykorzystywali w tym celu narzędzia.

W trakcie tego bloku pochylimy się także nad kwestią wierności konsumenckiej, o którą obecnie producenci i sieci detaliczne muszą zabiegać bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Tej tematyce będzie poświęcona debata „Lojalność w czasach AI i nowych technologii, czyli marketing nowej generacji”.

Wspólnie z uczestnikami tej debaty przeanalizujemy potencjał, jaki sztuczna inteligencja i aplikacje zakupowe wnoszą do walki o utrzymanie klienta. Zastanowimy się również nad tym jak sprawić, żeby relacje konsumentów z markami były bardziej osobiste, a tym samym pogłębiały ich związek z nimi.

Kolejny fireside chat „Skandynawski styl życia, czyli jak Ikea i Netto rozkochały w sobie Polaków” poświęcimy „zbadaniu” fenomenu skandynawskich sieci, które skradły serca milionów Polaków, ale też konsumentów w innych krajach.  Uczestniczkami tej rozmowy będą: Anna Paszt, dyrektor marketingu w Netto Polska oraz Katarzyna Jaros-Puzio, interior design country leader w Ikea Retail.

Tegoroczna edycja kongresu Retail Trends, organizowanego cyklicznie przez Wydawnictwo Gospodarcze (wydawcę portalu wiadomoscihandlowe.pl oraz magazynu „Wiadomości Handlowe”) odbędzie się 18 czerwca w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Scroll to Top