Europe Distribution Group

Europe Distribution Group Sp. z o.o. jest globalnym dostawcą wysokiej jakości kosmetyków do kąpieli dla dzieci i dorosłych, a także środków do prania i sprzątania. Spółka istnieje na rynku od 2010 roku i jest częścią Clovin Group, w skład której wchodzi 7 podmiotów produkcyjno – dystrybucyjnych zlokalizowanych w Europie z siedzibą główną w Polsce.

Bogata, unikalna oferta produktowa odpowiadająca na bieżące trendy i potrzeby konsumenckie to mocne strony firmy Europe Distribution Group. W portfolio znajdują się min.: wysokiej jakości, wegańskie i hipoalergiczne licencjonowane kosmetyki do kąpieli dla dzieci z ulubionymi postaciami najpopularniejszych na świecie bajek takich jak: Psi Patrol, Sponge Bob, Świnka Peppa, My Little Pony, Transformers, PJ Mask, Bing, Play – Doh i Minionki. W linii kosmetycznej znajdują się między innymi: szampony i żele 2w1, mydła i pianki do ciała, lip balmy, kule musujące, a także coraz bardziej popularne na rynku: pianotwory, barwinki czy też galaretka i ciastolina do kąpieli.

„Z pełną świadomością obecnych trendów rynkowych wkraczamy w bajkowy świat kosmetyków do kąpieli dla dzieci. Dlatego też podpisaliśmy kontrakty na licencje najpopularniejszych na świecie bajek. W ramach pozyskanych licencji tworzymy własne dedykowane wegańskie, hipoalergiczne linie kosmetyków do kąpieli dla dzieci, które oprócz spełnienia swojej podstawowej funkcji, mają atrakcyjną i ciekawą formę. Dla dziecka to gwarancja dobrej zabawy a dla opiekuna ułatwienie często niełatwego rytuału związanego codzienną kąpielą malucha. Musujące kule, tabletki barwiące wodę, czy też ciastolina kąpielowa to tylko kilka propozycji, które zyskują dziś na popularności. Mały konsument bardzo silnie związany jest ze światem swoich ulubionych bajek. Dlatego też, oprócz oryginalnej formy produktu, perspektywa kąpieli w bajkowym towarzystwie jego ulubionych postaci obecnych na opakowaniach kosmetyków jest dla dziecka bardzo atrakcyjna.” – Weronika Wemberger, Marketing Department Manager.

Oprócz kosmetyków w ofercie EDG znajdują się także najwyższej jakości proekologiczne, bezpieczne dla skóry, środki do prania i sprzątania posiadające certyfikat Ecolabel, testowane dermatologicznie, bez zeolitów i fosforanów w składzie. W grupie tych produktów znajdują się między innymi takie marki jak: GlanMeister Platinum – ekologiczna linia produktów do zmywania czy też Der Waschkonig – testowane dermatologicznie, proekologiczne środki do prania.

Oferta EDG obecna jest w środkowej, wschodniej oraz zachodniej Europie, Skandynawii, Azji, Bliskim Wschodzie oraz Afryce. Produkty dostępne są min.: drogeriach, dyskontach, popularnych sieciach sklepów.