Michał Sadecki

Michał Sadecki

Co-founder & CEO | MSL Consulting , TECH4RETAIL

Karierę zawodową rozpoczynał sektorze bankowym, który dość szybko porzucił na rzecz sprzedaży i zakupów. Pierwsze kroki w handlu stawiał jako Key Account Manager w ZAP Piastów S.A., gdzie odpowiadał za sprzedaż do sieci super i hipermarketów w Polsce i zagranicą, jego klientami byli również producenci samochodów (w tym grupa VW), MON i odbiorcy z obszaru Unii Europejskiej i Afryki. Później dołączył do zespołu działu zakupów Geant Polska (grupa Casino), gdzie odpowiadał za zakupy kategorii przemysłowych oraz m.in. za projekt pierwszych przetargów zakupowych przez internet. W latach 2003 - 2021 współtworzył (udziałowiec) i zarządzał Polską Grupą Supermarketów (sieć sklepów TOP MARKET) - początkowo jako dyrektor zarządzający, a od 2014 r. jako prezes zarządu. Po 18 latach zdecydował się na uruchomienie własnej agencji doradczej MSL Consulting, prowadzącej projekty dla sektora handlu i produkcji, ale również logistyki i IT.

 

Od października 2021 r. do czerwca 2022 r. pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii Handlowej Społem w KZRSS Społem w ramach projektu „SPOŁEM-COOP” realizowanego przez MSL Consulting.

 

Od stycznia 2023 r. związany z Grupą Chorten - ścisła współpraca z Zarządem Spółki i Centralą Zakupów w Białymstoku w zakresie strategii zakupowej.

14:00 - 14:55

DEBATA: Transformacja to jedyna droga! Jak system kaucyjny i zielona rewolucja zmienią sektor detaliczny i rynek opakowań?

  • System kaucyjny wyzwaniem organizacyjnym dla całego łańcucha dostaw w sektorze FMCG
  • Na jakim etapie przygotowań do wdrożenia systemu jest polski handel i przemysł spożywczy?
  • Czy system przekieruje klientów do dużych sklepów, oferujących lepsze warunki odbioru surowców?
  • Jak dyrektywa CSRD dotycząca raportowania śladu węglowego zmieni relacje handel-dostawca?
  • Jak pracować nad zieloną zmianą w łańcuchu dostaw? Kluczowe wyzwania i wymagania


MODERATOR: Karol Tokarczyk, analityk ds. gospodarki cyfrowej, Polityka INSIGHT

Scroll to Top